Wsparcie akcji Śniadanie Wielkanocne dla samotnych

Drodzy Rodzice, zwracamy się z prośbą o wsparcie akcji Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Spotkanie odbędzie się w Katowicach 31.03.2024. Poniżej na zdjęciu wypisane są potrzebne produkty, dodatkowo można przynieść słodycze i owoce z których powstaną paczki dla osób Samotnych. W dniach 25-26 marca w szatni przedszkola będzie wystawiony kosz w którym można zostawiać produkty. Z góry bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

Góra grosza XXIV edycja-podsumowanie akcji

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Góra Grosza” organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się 01 listopada 2023 r. Od tego dnia w szatni naszego przedszkola stanęła specjalna skarbonka, do której można było wrzucać „grosiki”. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundusz.
W ramach akcji „Góra Grosza” udało nam się zebrać kwotę 185,88 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Dziękujemy!

1,5% podatku dla naszego Przedszkola

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego Przedszkola!

Rozliczając podatek dochodowy za rok 2023 możecie Państwo (za pośrednictwem Fundacji Powiatowe Dzieci) przekazać 1,5% podatku na rzecz naszego Przedszkola.

Jak to zrobić?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wypełnić „Wniosek o przekazanie 1,5 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”,

• w rubryce „Numer KRS” wpisać numer: 0000133718
  • w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisać: Cel szczegółowy: Dla Przedszkola nr 2 w Tarnowskich Górach

Za wszystkie przekazane nam środki serdecznie dziękujemy!

logo powiatowe dzieci

Dyżur wakacyjny

Drodzy rodzice

Placówka pełni dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu 2024. Rodzicie potrzebujący opieki dla swoich dzieci proszeni się o złożenie wniosku wakacyjnego do dnia 31.05.2024 r. W załączeniu wykaz placówek pełniących dyżury w czasie wakacji.

Drodzy rodzice

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 będzie odbywać się w systemie tylko przez 2 tygodnie od 1 do 15 marca 2024r. Więcej informacji znajduje się z zakładce rekrutacja 2024.

Konkurs rozstrzygnięty!

16 stycznia 2024 roku rozstrzygnięty został wewnątrzprzedszkolny konkurs na wykonanie maski karnawałowej. Oceniane było zaangażowanie, kreatywność i estetyka pracy. Wszystkie maski były piękne, każda inna co przysporzyło wiele kłopotów z ich oceną. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy pamiątkowe. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Wszystkie maski można podziwiać na gazetce grupy Pszczółki w szatni przedszkola.

UWAGA! Konkurs!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przedszkolnym na wykonanie Kreatywnej Maski Karnawałowej. Maska powinna być wykonana w formie przestrzennej dowolną techniką. Każda praca musi zawierać na odwrocie metryczkę wykonaną pismem drukowanym zawierającą imię i nazwisko autora pracy, wiek dziecka oraz do jakiej grupy uczęszcza.

Prace należy dostarczyć do nauczycieli odpowiedzialnych za organizację konkursu – Joanny Wiczyńskiej – wychowawcy grupy Starszaków lub Barbary Adamczyk wychowawcy grupy Pszczółki.

NIEPRZEKRACZALNY termin składania prac 10.01.2024 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16.01.2024 roku. Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na plakacie dostępnym w szatni przedszkolnej na tablicy plastycznej grupy Starszacy.

Dzieło Świętego Mikołaja

W dniu 7 grudnia 2023 roku (czwartek) dzieci z naszego przedszkola odwiedzi Święty Mikołaj. Nasz gość poprzez akcję Dzieło Świętego Mikołaja pomaga potrzebującym dzieciom min. w hospicjum. Aby wspomóc ten piękny gest dobrej woli będziemy zbierać w naszym przedszkolu upominki dla najbardziej potrzebujących dzieci w formie zabawek, artykułów plastycznych (kredek, farb, plastelin, bloków itp. ), artykuły kosmetyczno-higieniczne oraz inne. Artykuły można składać w szatni w dniach 13 listopada do 7 grudnia. Wszystkim chętnym serdecznie dziękujemy.

Przedszkolna Grupa Teatralna

Drodzy Rodzice. Przedszkolna Grupa Teatralna wznawia swoją działalność. Zapraszamy Rodziców naszego Przedszkola, chętnych by wstąpić w jej szeregi. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy