Ogłoszenia

DYŻUR WAKACYJNY!!!

DRODZY RODZICE!!! PRZYPOMINAMY PAŃSTWU,

ŻE SKŁADANIE DEKLARACJI NA DYŻUR WAKACYJNY – ZARÓWNO NA LIPIEC DO NASZEGO PRZEDSZKOLA JAK I NA SIERPIEŃ DO INNYCH PRZEDSZKOLI – TRWA DO 31 MAJA. PO TYM TERMINIE DEKLARACJE NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE.

POTRZEBNE FORMULARZE ZNAJDUJĄ SIĘ W SZATNI PRZEDSZKOLNEJ.

UWAGA!!! REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA!!!

22 maja 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja będzie się odbywała poprzez system elektroniczny, który wygeneruje gotowy wniosek. Po wydruku wniosek należy dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.

Rejestracja kandydatów do przedszkola i elektroniczny formularz wniosku dostępny jest na stronie http://tarnowskiegory.przedszkola.vnabor.pl.

Rekrutować można się do:

  • Przedszkola nr 1 „Wesoła Jedyneczka” przy ul. Legionów 1
  • Przedszkola nr 4 przy ul. Sienkiewicza 5,
  • Przedszkola nr 5 przy. ul. Leśnej 6,
  • Przedszkola nr 6 przy ul. Bema 1,
  • Przedszkola nr 9 przy ul. Zacisznej 11,
  • Przedszkola nr 17 „Bajkowe Wzgórze” przy ul. Norweskiej 2,
  • Przedszkola nr 20 przy ul. Morcinka 7

Nabór uzupełniający w systemie rozpocznie się 22 maja 2023 r. i zakończy 26 maja 2023 r. o godz. 15.00.

Kryteria i terminy rekrutacji w załączeniu.

Hipoterapia

Hipoterapia to sposób rehabilitacji ruchowej, którego podstawowym elementem jest kontakt z koniem. Jest terapią wieloprofilową, co oznacza, że oddziałuje w tym samym momencie sensorycznie, psychoruchowo, psychomotorycznie, społecznie i psychicznie.

Nasze Przedszkole również organizuje takie zajęcia, podczas których poprzez kontakt ze zwierzęciem dzieci nabywają nowych umiejętności i pokonują swoje słabości.

Wizyta w schronisku

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą reakcję na akcję zbiórki potrzebnych artykułów do schroniska dla zwierząt.

Tuz przed świętami zostały przekazane podarowane przez Państwa dary dla zwierząt w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Miedarach.

Potrzeby jednak są bardzo duże, dlatego wychodząc im naprzeciw zostawiamy akcję zbierania darów za otwartą. W dalszym ciągu zbieramy karmę, koce, zabawki, smycze, żwirek dla kotów.. Po rozmowie z kierownikiem schroniska okazało się, że bardzo potrzebne są ręczniki, płyny dezynfekujące do podłóg i innych powierzchni ( nie do rąk) , płyny typu Domestos w związku z pojawiającymi się chorobami zakaźnymi wśród zwierząt. Osoby, które mogą wesprzeć akcję proszone są o przekazanie w/w artykułów do wychowawcy grupy „Zuchy”.

Kiermasz świąteczny

DRODZY RODZICE                              
W NASZYM PRZEDSZKOLU ORGANIZUJEMY ŚWIĄTECZNY KIERMASZ.
W ZWIĄZKU Z TYM PROSIMY PAŃSTWA O RODZINNIE – SAMODZIELNIE WYKONANE OZDOBY ŚWIĄTECZNE.
PRACE ZBIERAMY DO 10 GRUDNIA 2022 ROKU U WYCHOWAWCÓW GRUP
  „MOTYLKI” LUB „ZUCHY”.
PIENIĄDZE ZEBRANE PODCZAS KIERMASZU WSPOMOGĄ JEDNEGO Z NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW
UMOŻLIWIAJĄC KOLEJNĄ KOSZTOWNĄ OPERACJĘ .

Ogólnopolska Akcja „Bliżej dziecka”

Szanowni Rodzice!

Już od października nasza placówka włącza się w akcję „Bliżej dziecka”. Celem tej akcji jest pedagogizacja rodziców w kręgu rozwoju i wychowania dziecka. Działalność w ramach tej akcji polega na comiesięcznym umieszczaniu artykułów edukacyjnych w wyznaczonym miejscu na terenie placówki. Kącik z umieszczonymi artykułami w ramach w/wym akcji dostępny będzie w szatni. Zachęcam do lektury. Szcegółowe informacje dotyczące akcji znajdują się na plakacie. Koordynatorem akcji jest Magdalena Brol-Nawrocka (wych. pszczółek). W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Skip to content