Szkoła pamięta 2021

paź 28, 2021

Pomarańczowy płomień nad szarą kreska, obok szary napis na białym tle szkoła pamięta

Przedszkole nr 2 w Tarnowskich Górach przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Relacje z wydarzeń odbywających się w ramach akcji „Szkoła pamięta” znajdą Państwo na podstronach poszczególnych grup.

Motylki
Pszczółki
Zuchy
Starszacy
Krasnale