Piosenka i wierszyk „Górnik”

25 listopada 2021

MŁODY GÓRNIK

I.Młody górnik znalazł dziś skamieniały liść

Nie oderwe bryły sam

Młot i kilof mam

Podniósł kilof, podniósł młot

otarł ręką z czoła pot.

Kiedy nadszedł pracy czas

Stuknął w ścianę raz

II. Warczy świder tur,tur,tur

Kroi w węglu wzór

Potem kilof twardy głaz

 wali raz po raz

Wydobyty liścia ślad

Leżał w węglu milion lat

Górnik otarł z czoła pot

Raźno dzwoni młot

Wierszyk

  Jedzie śpiesznie pociąg z węglem

Dokąd spieszy, po co?

Popatrz w domu w ciepłym piecu

Iskierki migocą

   I mrugają i trzaskają

W cichą noc zimową

Siądź posłuchaj

Opowiedzą historię węglową

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Zuchy” – grudzień (tydzień 2)

Język angielski „Zuchy” – grudzień (tydzień 2)

Temat: "Winter clothes" - (Zimowe ubrania) piosenka: "Santa and his reindeer" nauka słownictwa: zimowe ubrania piosenka: "Jingle Bells" (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku...

czytaj dalej
Plan tygodnia dla grupy „Zuchy”

Plan tygodnia dla grupy „Zuchy”

Plan tygodnia dla grupy „Zuchy” 06.12.21 ( poniedziałek) – wyjście do kina do Tarnogórskiego Centrum Kultury na bajkę „ Rodzinka rządzi” Składka po 11 zł od dziecka. Dziękuję 07.12.21 ( wtorek)- pieczemy pierniki ( dzieci przynoszą tylko ozdoby do pierniczków)....

czytaj dalej
Scenariusz 03.12.21

Scenariusz 03.12.21

03.12.21 Scenariusz zajęć Grupa „ Zuchy” 5-6 latki Temat zajęć: Park jurajski Przebieg zajęć: Ćwiczenia oddechowe połączone z gimnastyką Wdychamy zdrowe, górskie powietrze: - wdech nosem- ręce w górę, - wydech ustami –skłon w przód, ręce w dół. Leżenie na plecach: -...

czytaj dalej
Skip to content