„Odważni jak strażacy” – relacja z konkursu

kwi 11, 2024

dwoje dzieci ustawione z uśmiechem na twarzy w ręce trzymają torebki z prezentami

Dnia 10 kwietnia 2024 r. w Przedszkolu nr 22 w Tarnowskich Górach zorganizowany został konkurs pod tytułem „Odważni jak strażacy”. W w/wym. konkursie nasze przedszkole reprezentowali przedszkolaki z naszej grupy: Antek P. oraz Maciek M. Dzieci zdobyły dużo nowych wiadomości na temat pracy strażaka, zasad postępowania w przypadku pożaru. Miały okazję zobaczyć działania psów ratowniczych w akcji poszukiwawczej. Kolejną atrakcją było szczegółowe omówienie wnętrza wozu strażackiego. Na sam koniec przeprowadzono konkurs, podczas którego dzieci same sprawdziły, ile zapamiętały z przekazanych im wiadomości. Dzieciaki były niesamowite! Odpowiadali na pytania, rozwiązywali labirynty, układali puzzle i wyrazy z rozsypanek literowych. Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek i obradach jury wyłoniono zwycięzców! Okazało się, że dzieci wykazały się tak wysokim poziomem wiedzy, że wszystkie zajęły pierwsze miejsca! Szczęśliwe z uśmiechem na twarzy odbierali dyplomy i nagrody. Serdecznie wszystkim gratulujemy !