ALPAKOTERPIA.

wrz 28, 2023

Dzisiaj gościliśmy w Krasnalach alpaki Gucia i Karmela, które sprawiły, że wszyscy się uśmiechali. Pani Angelika przyjechała z tymi przyjaznymi zwierzątkami i opowiadała dużo ciekawostek na ich temat. Spotkania z Alpakami pełnią funkcję wychowawczą, wspierają dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Na zajęciach wprowadzamy dzieci w świat tych tajemniczych zwierząt, uczymy szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Największą moc ma tutaj dotyk ✋ Bardzo miękkie futerko alpak powoduje wydzielanie hormonów szczęścia. Pomaga rozluźnić się i bardzo poprawia samopoczucie. Dzieci natomiast uczą się cierpliwości i dbania o zwierzęta. Poznają ich zwyczaje. Roślinożerni kuzyni lam i wielbłądów uwielbiają marchewkę, o czym przekonały się nasze przedszkolaczki.