RELACJA Z PRZEDSTAWIENIA PT. : „MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI”.

maj 15, 2024

Dnia 15.05.2024 r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem pod nazwą „Maniery biedronki Lucynki”. KRASNALE mogły zobaczyć przygody biedronki, która przez swoje niepoprawne zachowanie wpadła w prawdziwe tarapaty. Spektakl miał na celu wpajanie dzieciom zasad dobrego wychowania, uczył używania form grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia, dobranoc. Dzieci uważnie słuchały bohaterów i tego co do nich mówili, miały możliwość, z pomocą swoich przyjaciół (widowni) niesforna Lucynka zmieniła się nie do poznania. Dzieci nauczyły ją kilku magicznych słów, takich jak: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Biedronka Lucyna oprócz dobrych manier dowiedziała się również, jak ważni są przyjaciele i że warto ich mieć. Bohaterowie odegrali scenki na temat dobrego i złego zachowania, przypomnieli zasady kulturalnego postępowania. Przedszkolacy utrwalili sobie magiczne słowa: proszę dziękuję i przepraszam.