Z wizytą w bibliotece…

kwi 19, 2024

Dzieci siedzą na poduszkach w bibliotece. W tle regał z ksiązkami

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udaliśmy się na zwiedzanie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowskich Górach. Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Na początku spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę bajki o bibliotece. Przedszkolacy podczas wizyty zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek i czasopism, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Pani Ewa w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki – przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła dzieci po jego działach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteczne, dowiedzieli się jak należy zachowywać się w czytelni.Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.