NA KONIKU W SINĄ DAL, CZYLI HIPOTERAPIA W PRZEDSZKOLU.

kwi 4, 2024

Dnia 4 kwietnia 2024r. w Przedszkolu nr 2 rozpoczęły się zajęcia terapeutyczne dla przedszkolaków – HIPOTERAPIA. KRASNALE uczestniczą w zajęciach na naszym podwórku przedszkolnym. Pod okiem nauczycieli oraz terapeutów hipoterapii uczestniczą w zajęciach indywidualnych. Ta forma rehabilitacji jako metoda psycho-ruchowego, sensomotorycznego oddziaływania na przedszkolaka, ma podstawy neurofizjologiczne, stąd też z powodzeniem stosowana jest w świecie już od lat 60-tych. Najkrócej rzecz ujmując hipoterapia to ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia (na podstawie Kanonów Polskiej Hipoterapii). Hipoterapia jest zazwyczaj terapią wspomagającą inne metody leczenia. Niekwestionowaną zaletą hipoterapii jest jej uniwersalność. Profesjonalnie prowadzona hipoterapia oddziałuje na sferę ruchową i sensoryczną człowieka, a także jego funkcjonowanie psychiczne i społeczne.

Pierwsze zajęcia za nami , a radość dzieci, uśmiech na twarzy zadowolenie utwierdziło nas w trafnym wyborze terapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.