POWITANIE WIOSNY.

mar 21, 2024

„Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!

Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

W czwartek 21 marca 2024r. wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. KRASNALE w tym dniu dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny oraz poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na tarnogórski rynek, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolak Wiktor, nasz reprezentant radośnie maszerował w wiosennymi kwiatami na rękach. Wiktor śpiewał piosenkę, brał udział w zabawach muzycznych, zabawach z bańkami, dowiedział się bardzo ciekawych wiadomości na temat wyposażenia wozu strażackiego. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.