Hipoterapia

cze 6, 2023

Dzieci z grupy „Krasnale” aktywnie uczestniczą w różnych terapiach. Jedną z nich jest Hipoterapia. Jest to metoda rehabilitacji psychoruchowej, odbywająca się z udziałem koni. Ma ona zastosowanie w każdym wieku, jednak szczególnie wykorzystywana jest w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Obecność konia, jego ciepło, ruch, a także przyjazne usposobienie dają możliwości niespotykane w innych metodach . Pierwsze efekty działania hipoterapii często można zauważyć już po pierwszych zajęciach. Dzieci odprężają się, nawiązują kontakt ze zwierzęciem. Zajęcia te dają dzieciom wiele radości, z niecierpliwością wyczekują one na każde spotkanie z koniem. Zajęcia odbywają się na podwórku przedszkolnym przy sprzyjającej pogodzie.

Dziewczynka siedzi na koniu.
Chłopiec siedząc na koniu wkłada klocki do odpowiednich otworów.
Chłopczyk jedzie na koniu z podkurczonymi nogami.