Realizacja projektu Klub zdrowego przedszkolaka

kwi 23, 2023

Uśmiechnięte dzieci stoją na tle ekranu multimedialnego z napisem klub zdrowego przedszkolaka

W czwartek odwiedziła naszą grupę Pani Karolina z sanepidu z Bytomia. Przeczytała dzieciom bajeczkę o dzielnym Szczepanku oraz przeprowadziała pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu: Klub zdrowego przedszkolaka i  było jego ostatnim punktem. W ramach w/wym projektu dzieci podjeły działania w zakresie następujących modułów: Wirusoochrona, Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych, Bezpieczne korzystanie ze słońca, Profilaktyka chorób odkleszczowych, Program edukacji antytytoniowej – Czyste powietrze wokół nas, Skąd się biorą produkty ekologiczne? Dzieci zdobywały odznaki, kolorowały kolorowanki,oglądały filmy edukacyjne, rozwiązywały quizy,krzyżówki, wykonywały eksperymenty, grały, doskonaliły umiejetność prawidłowego mycia rąk. W realizację projeketu włączeni zostali także rodzice, którym rozdano ulotki informacyjne dotyczące zdrowego stylu życia. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający wstąpienie do Klubu Zdrowego Przedszkolaka oraz odblaskowego Szczepanka.Przesyłam zdjęcia z realizacji całego projektu.

rbt