Zielony ogródek w sali

30 marca 2020

domowy ogródek - Wiosenny ogródek na parapecie - jak go wyhodować?

Ogródek na oknie

Witam wszystkich serdecznie

Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody. Pierwsze listki, pączki, kiełki i rozwijające się każdego dnia kwiaty sprawiają, że uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Dlatego zachęcam Was do stworzenia na oknie mini ogródka. Wszystkie roślinki w naszym domowym ogródku posadzone wspólnie z dziećmi dają przyjemność obserwacji, jak nasz ogródek się zmienia, a zapach czuć przy każdym wejściu do domu.

Poznajemy nasiona – zabawa sensoryczna -gładkie czy szorstkie, małe czy duże, jaki zapach – rozwijanie zmysłów: dotyku, węchu. Dzieci, pod nadzorem rodzica , manipulują zgromadzonymi w pojemnikach nasionami o zróżnicowanej fakturze, wielkości, zapachu.W zbiorze mogą być nasiona: lnu (siemię lniane), kopru ogrodowego, awokado, jabłka, orzecha laskowego i włoskiego, dyni, słonecznika, aksamitki lub inne według Państwa uznania.

Ogródek na oknie – słuchanie wiersza

W ogródku na oknie już rośnie szczypiorek,

Zielona pietruszka i z nasion – pomidorek.

Rzeżucha, co pachnie i wszystkim smakuje .

I kolorowa fasolka, co oczy raduje.

Pośród tego kwiatki Kasia też wysiała,

Będzie z nich radość cała grupa miała.

Czego kwiatek potrzebuje, nim go Kasia wyhoduje?

Czarnej ziemi i słoneczka

i z konewki wody niejedna kropeleczka.

OGRÓDEK NA OKNIE – rozmowa na temat wiersza

– co rośnie na oknie?

– co Kasia wysiała?

– Czego potrzebują kwiatki?-

Jak Kasia będzie dbała o rośliny?

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content