ZESTAW ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH

3 kwietnia 2020

1.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych (ruch jest bardzo ważny, nie omijajcie tego zadania.

Kwiaty rosną – kwiaty więdną

 Na hasło kwiaty rosną, dziecko stopniowo podnosi się z przysiadu do stania, wyciąga ręce w górę i obraca się wokół własnej osi, a na hasło kwiaty więdną powoli wraca do przysiadu i kuli się.

Bociany i żabki

Dzieci są bocianami, chodzą po łące wysoko unosząc kolana. Na klaśnięcie przez rodzica zatrzymują się, stają na jednej nodze, wystawiają dłonie przed siebie, rytmicznie poruszając nimi jak dziobem powtarzając „Kle, kle, kle żabki mi się chce”.

Karuzela

Połóż się na brzuchu i wiruj dookoła, teraz zrób to samo na plecach. Pamiętaj aby ręce, nogi i głowa uniesione były wysoko do góry!

Gorący piasek

Biegaj po pokoju wysoko unosząc kolana do góry jakby piasek na plaży cię parzył  Jak najkrócej pozwól swoim stopom naprzemiennie dotykać podłogi.

Zwijamy naleśnika

Zamień się w naleśnik, połóż się na podłodze, tak aby całe ciało do niej przylegało. A teraz zwijaj się przetaczając się z jednej strony na drugą.

  Figurki marmurki

Dzieci biegają po pokoju na hasło „figurki marmurki” nieruchomieją, jeśli ich ciało się poruszy zamieniacie się rolami.

 Zapach kwiatów

Siadamy po turecku , plecy wyprostowane i wdychamy powietrze nosem, a wydychamy powietrze buzią ( tak jakbyśmy wąchali kwiaty).

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content