Zestaw ćwiczeń

31 marca 2021

1.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych (ruch jest bardzo ważny, nie omijajcie tego

 zadania

Kwiaty rosną – kwiaty więdną

 Na hasło kwiaty rosną, dziecko stopniowo podnosi się z przysiadu do stania, wyciąga ręce w górę i obraca się wokół własnej osi, a na hasło kwiaty więdną powoli wraca do przysiadu i kuli się

Bociany i żabki

Dzieci są bocianami, chodzą po łące wysoko unosząc kolana. Na klaśnięcie przez rodzica zatrzymują się, stają na jednej nodze, wystawiają dłonie przed siebie, rytmicznie poruszając nimi jak dziobem powtarzając „Kle, kle, kle żabki mi się chce”

Karuzela

Połóż się na brzuchu i wiruj dookoła, teraz zrób to samo na plecach. Pamiętaj aby ręce, nogi i głowa uniesione były wysoko do góry!

Gorący piasek

Biegaj po pokoju wysoko unosząc kolana do góry jakby piasek na plaży cię parzył  Jak najkrócej pozwól swoim stopom naprzemiennie dotykać podłogi.

Zwijamy naleśnika

Zamień się w naleśnik, połóż się na podłodze, tak aby całe ciało do niej przylegało. A teraz zwijaj się przetaczając się z jednej strony na drugą.

    Figurki marmurki

Dzieci biegają po pokoju na hasło „figurki marmurki” nieruchomieją, jeśli ich ciało się poruszy zamieniacie się rolami.

 Zapach kwiatów

Siadamy po turecku , plecy wyprostowane i wdychamy powietrze nosem, a wydychamy powietrze buzią ( tak jakbyśmy wąchali kwiaty)

Inne artykuły z tej kategorii:

UDANYCH WAKACJI!

UDANYCH WAKACJI!

Drodzy Rodzice! Dziękuje Wam za wspólnie spędzony rok, współpracę, pomoc i zaangażowanie na rzecz przedszkola oraz wkład pracy włożony w edukację zdalną waszych pociech. Życzę, byście w tych letnich, wakacyjnych miesiącach znaleźli chwilę na rodzinny wypoczynek, na...

czytaj dalej
WAKACYJNY BAL!

WAKACYJNY BAL!

Dnia 25 czerwca 2021r. ZUCHY I STARSZACY pożegnali przedszkole nietypowo, bo WAKACYJNYM BALEM. Były  tańce, konkursy i wesoła zabawa, a na koniec dla ochłody pyszne i smaczne lody, każdy mógł wybrać swój ulubiony smak. Tego dnia na każdej buzi gościł uśmiech... To był...

czytaj dalej
DZIEŃ TATY!

DZIEŃ TATY!

Od Ciebie chcę się uczyć tego, jakim człowiekiem będę jutro. Wszystkiego najlepszego w dniu Twojego Święta TATO życzą ZUCHY.

czytaj dalej
Skip to content