ZABAWY Z MAKARONEM

24 marca 2020

Witam dzisiaj proponuję kolejną zabawę ,mam nadzieję że się spodoba. Pozdrawiamy.

Zabawy z wykorzystaniem makaronu

Potrzebne będą makarony o różnym kształcie, np. rurki, wstążki, muszelki, świderki.

Propozycja 1.

Wsypujemy makaron do pojemnika (2, 3 lub 4 rodzaje kształtów). Dajemy dziecku odpowiednią ilość miseczek i prosimy, aby pomogło nam go posegregować wg kształtu. Następnie dziecko może powrzucać makaron do pojemników z małym otworem, np. plastikowa butelka, która może teraz stać się instrumentem.

Propozycja 2.

Rodzic na dużej kartce odrysowuje w sposób dowolny kilka różnych kształtów makronów. Zadanie dziecka polega na prawidłowym dopasowaniu makaronu do narysowanych kształtów. Innym wariantem tego zadania może być dowolne kolorowanie odrysowanych kształtów kredkami lub zgodnie z kolorem wskazanym przez rodzica, np. wstążki – na kolor żółty (rysujemy na każdym takim kształcie żółtą kreskę), muszelki – na kolor niebieski.

Propozycja 3.

Dajemy dziecku pojemnik z makaronem w kształcie rurek oraz sznurek lub tasiemkę (na końcu zabezpieczamy kawałkiem zwiniętego papieru). Prosimy, aby wykonało „korale” nawlekając makaron na sznurek. Po zakończonej pracy związujemy jego końce i z dumą nosimy nową biżuterię

Propozycję kulinarną – faszerowane „muszle”

Myjemy dokładnie ręce i wspólnie przygotowujemy smaczny farsz. Wrzucamy do miski: – twaróg 25 dag – 4 drobno pokrojone rzodkiewki – drobno pokrojony ogórek – 3 łyżki jogurtu naturalnego – drobno pokrojony szczypiorek – odrobinę soli do smaku Prosimy dziecko o pomoc przy mieszaniu ww. składniki, a następnie nakładamy łyżką farsz do wcześniej ugotowanych i wystudzonych makaronowych „muszli”. Smacznego

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content