Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

31 marca 2020

Pszczółki ćwiczą z rodzicami

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci Warszawa - Sprzedajemy.pl

Witam Was kochani, nie leżymy, nie siedzimy, tylko pięknie poćwiczymy!

Zabawa ożywiająca „Kwiaty, drzewa”

Dzieci przemieszczają się po sali na paluszkach,rodzic podaje przykładowe kwiaty np. sasanka, stokrotka, róża, goździk itp. oraz drzewa np. dąb, brzoza, klon, buk, jarzębina itp.Dzieci przyjmują określoną pozycję na hasło określające drzewo zatrzymują się w pozycji o nogach złączonych i ramionach wyciągniętych w górę w bok, na hasło określające kwiaty wykonują przysiad podparty.

Zabawa „Kwiatek zwiędnięty, kwiatek podlany ”.

Dzieci ustawione w rozsypce w postawie rozkrok obunóż, ramiona w górze. Rodzic podaje na zmianę hasła:- kwiatek zwiędnięty (dzieci opuszczają ramiona przodem w dół z jedno-czesnym skłonem tułowia w przód)- kwiatek podlany (dzieci prostują tułów i unoszą ramiona przodem w górę). Ćwiczenie jak wyżej tylko w siadzie skrzyżnym, przy haśle kwiatek podlany zwracamy uwagę, żeby plecy były wyprostowane, a ramiona wyciągnięte mocno w górę. Dłużej utrzymujemy pozycję kwiatek podlany. Powtarzamy kilkakrotnie.

Ćwiczenia:

– w leżeniu tyłem z nogami ugiętymi i uniesionymi do góry dzieci wykonują ruchy jak by jechały rowerem,

– z leżenia tyłem dzieci wykonują skłon tułowia w przód przechodzą do siadu prostego i powrót do leżenia tyłem,

– w siadzie prostym prawa stopa zamienia się w mydło i myje lewą nogę ruchami okrężnymi, zmiana nóg,

– w siadzie prostym prawa stopa zamienia się w ręcznik i wyciera lewa nogę ruchami góra dół od biodra do stopy,

– w siadzie prostym dzieci wykonują skłon tułowia w przód jednocześnie dmuchając na nogi.

Zabawa ruchowa Uciekająca cebulka zabawa na czworakach z piłką .

Dzieci biorą z pudełka po jednej piłeczce i podążają za piłką. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content