Zabawa z liną

sznurek

10 kwietnia 2020

Poprzez tą zabawę dziecko ćwiczy koordynację i planowanie ruchu, lepiej panuje nad swoim ciałem. Uczy się naśladowania i przestrzegania ustalonej reguły.

Co przygotować?

Miękką, plecioną linę o długości 3,5 metra oraz średnicy około 0,5 centymetra.

Jak się bawić?

Zabawa polega na uznaniu liny za trasę, po której chodzimy lub którą przekraczamy. Układamy linę na podłodze. Rodzic pokazuje dziecku, jak po niej chodzić, np. stopa za stopą. Dziecko go naśladuje. Następnie zmieniamy ułożenie liny, np. układając ją w okrąg lub linię falistą.

Mała zmiana

>Chodzimy po linie stopa obok stopy lub tyłem

>Układamy okrąg z liny i biegamy dookoła, a na sygnał, np. klaśnięcie zaczynamy chodzić po linie lub wskakujemy do okręgu

>Linę przywiązujemy do stołu i krzeseł i pokazujemy, jak należy ją pokonywać – przekraczając lub przechodząc pod nią

Uczysz dziecko obserwowania sposobu, w jaki wykonuje zadanie druga osoba – w tym celu zmieniaj sposoby chodzenia i formę zabawy.

Nie zostawiaj dziecka samego z liną – to może być niebezpieczne!!!

Udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content