Zabawa mąką

napis wesołych świąt, bazie i pisanki namalowane na mace

7 kwietnia 2020

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci – witam Was dzisiaj bardzo serdecznie.

Każda mama ma przed świętami bardzo dużo pracy, zwłaszcza w kuchni. Chciałabym dzisiaj zaproponować Państwu i Waszym Milusińskim zabawę z mąką na kuchennym stole.

Dzieci poprzez zabawę wykonują ćwiczenia grafomotoryczne, rozwijają swoją wyobraźnię. Proponowane zabawy pomogą dziecku rozwijać motorykę małą i w efekcie przygotowują do nauki pisania!

Wystarczy tylko przygotować 2 łyżki mąki, rozsypać ją na stole i dać upust wyobraźni! W celu lepszego rozsypania mąki na stole, proponuję przesiać mąkę przez sitko. Gwarantuję super zabawę! W celu usunięcia obrazka wystarczy tylko lekko przetrzeć ręką i malować od nowa! Zaproście wszystkich domowników do zabawy z mąką! A oto moje obrazki!

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content