Dzień Przedszkolaka – wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

wrz 20, 2021

20 września 2021r. z okazji Dnia Przedszkolaka wybraliśmy się na wycieczkę. Odwiedziliśmy niezwykłe miejsce, jakim jest Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Po przyjeździe do kopalni pan przewodnik Tomasz Kik zapoznał dzieci z historią regionu i powstaniem kopalni. W następnej kolejności dzieci udały się na zwiedzanie podziemnych tuneli i wyrobisk kopalnianych. Największą atrakcją dla dzieciaków była trasa, którą pokonuje się łodziami. Kolejną atrakcją było spotkanie ze Skarbnikiem- dobrym duchem kopalni, który opowiedział historię o gwarkach. Starszacy otrzymali od Skarbnika pamiątkę w postaci złotej monety. Na koniec zwiedzaliśmy  Skansen Maszyn Parowych, gdzie dzieci mogły zapoznać się z  ciekawymi obiektami, m.in. parowozami  z XIX w., maszynami parowymi i wyciągowymi  z XIX w. i wieloma innymi eksponatami. Na pewno długo będziemy wspominali ten pełen przygód dzień.