Wprowadzenie litery „C”

14 kwietnia 2020

 • Wprowadzenie drukowanej i pisanej litery c,C,
 • Doskonalenie słuchu fonematycznego
 • Określenie głoski C jako spółgłoski

„Zakupy mamy” – uważne słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej

Obok domu Celiny i Melki stoi stragan. Jest on własnością pana Zygmunta. Mam dziewczynek często kupuje tam owoce i warzywa. Są świeże i dorodne. Dzisiaj mama wybrała się na zakupy z Celiną. Kupiła dwie cebule i trzy cytryny. Niedaleko straganu jest cukiernia, w której sprzedają przepyszne torty cytrynowe. Celina bardzo je lubi. chętnie zjada też cukierki owocowe. Mama mówi, że Celina to wielki łasuch, dlatego zbyt często nie zachodzą do cukierni.

Rozmowa na temat opowiadania:

 • Co stoi obok domu Celiny i Melki?
 • Czyją własnością jest stragan?
 • Co mama kupuje u pana Zygmunta?
 • Jakie są warzywa pana Zygmunta?
 • Z kim dzisiaj poszła mama na zakupy?
 • Co kupiła mama u pana Zygmunta?
 • Co sprzedają w cukierni?
 • Jakie słodycze lubi Celina?
 • Dlaczego mama nie zachodzi z Celiną zbyt często do cukierni?

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content