Woda i słońce – Słońce jest piękne

23 marca 2020

Waga Waldka – uważne słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej

Ewa i Waldek są rodzeństwem. Ewa bardo lubi bawić się lalkami. Jej ulubione lalki to: Wanda, Gabi i Walerka. Dziewczynka często wychodzi na podwórko, aby pojeździć na wrotkach. Ma je już dosyć długo i potrafi bardzo dobrze na nich jeździć. Wczoraj mama Ewy i Waldka kupiła nową wagę. Waga najbardziej spodobała się Waldkowi. Dzisiaj waży na niej winogrona i kiwi – swoje ulubione owoce. Chce jeszcze zważyć szklankę z wodą i lalki Ewy.

  • Kim są Ewa i Waldek?
  • Czym lubi bawić się Ewa?
  • Na czym lubi jeździć Ewa?
  • Co wczoraj kupiła mama Ewy i Waldka?
  • Komu najbardziej spodobała się waga?
  • Co Waldek waży na nowej wadze?
  • Jakie są ulubione owoce Waldka?

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content