Woda i słońce – rozżarzona kula

24 marca 2020

“Słońce i deszcz” – uważne słuchanie wiersza

Słoneczko świeci, świeci, świeci,

na pola, lasy i dzieci,

które biegają i skaczą

i deszczu dziś nie zobaczą

Deszcz pada, pada, pada,

na kwiaty w moim ogrodzie

Podlewa trawy zielone

bo zieleń jest teraz w modzie

Omówienie wiersza:

– z ilu zwrotek składa się wiersz?

– o czym opowiada pierwsza zwrotka?

– o czym opowiada druga zwrotka?

– co czujesz, gdy świeci słońce?

– co czujesz, gdy pada deszcz?

– jak możemy określi pierwszą i drugą zwrotkę? (wesoła – smutna, “ciepła” – “zimna”)

Inne artykuły z tej kategorii:

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Rodzice, dnia 07.09.2021 (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie w grupie Zuchów. W związku z panującymi restrykcjami prosimy o przybycie jednego rodzica/opiekuna dziecka oraz przypominamy o obowiązku posiadania maseczki. Na zebraniu będą poruszone...

czytaj dalej
Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Skip to content