#Wirusoochrona #lekcjaHigieny

paź 11, 2021

Dzieci stoją w sali mają w ręce maseczki, płyn do dezynfekcji, ręcę mają uniesione ku górze

Każdego roku, w okresie jesienno – zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne.

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusochrona”. Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, promująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz zbiory własne.

W ramach akcji dzieci poznały sposoby witania się z innymi dziećmi bez użycia rąk, odbyły się pogadanki, dzieci oglądały bajkę edukacyjną, brały udział w eksperymencie z wodą, uczestniczyły w zabawach naśladowczych, ruchowych, śpiewały piosenkę pt. „Mydło i woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”, wykonały pracę plastyczną pn. „Koronawirus”. Dzieci podejmowały różne czynności- doskonaliły prawidłowe mycie rąk, dowiedziały się jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wirusami, jak ważne jest zasłanianie nosa i ust by uchronić siebie i innych przed zarażeniem, brały udział w doświadczeniu obrazującym sposób działania mydła w zetknięciu z wirusami i bakteriami. Uświadomiono również najmłodszym rolę zdrowego stylu życia (zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej) w budowaniu odporności organizmu. A wszystko po to, by ochronić siebie i innych!!! #lekcjaHigieny #Wirusoochrona