WIOSNA W OGRÓDKU

kwi 13, 2021

Witam serdecznie wszystkie Dzieci i waszych Rodziców w kolejny wtorek. Na początku chciałam wam powiedzieć, że nadal bardzo mnie cieszą Wasze zdjęcia, na których mogę zobaczyć, jak pięknie wykonujecie prace plastyczne. Dzisiaj w dalszym ciągu zapraszam wszystkich do ogrodu, bo chociaż pogoda w kratkę, to niektóre pracę trzeba wykonać, żeby potem mieć fajne miejsce do zabawy!

Przeczytajcie wspólnie z rodzicami wiersz pt. „Wiosna w ogrodzie”

W OGRÓDKU na grządkach robimy porządki:
ziemię spulchnimy, trawkę pograbimy, wytyczymy grządki.
A teraz na grządkach sypiemy nasionka:
na pierwszej maciejka, a na drugiej groszek, na trzeciej fasolka,
na czwartej nasturcje… I gotowe – proszę!

Zobacz na obrazkach, jak wyglądają te roślinki, kiedy już wyrosną!

Pomaluj farbami wybrane kwiaty i zrób wiosenną łąkę!

Nie zapomnij namalować słoneczka!

słońce

Jak zawsze, czekam na zdjęcia i liczę na Was! A może ktoś ma w domu nasionka oraz posiada ogródek? Jeśli tak, to może wysiejesz jakieś nasionka i zobaczysz, co wyrośnie? Wysłuchaj piosenki pt. „W naszym o gródeczku”

Skip to content