Wiosna jest piękna!

1 kwietnia 2021

Kochani dzisiaj zaczniemy od przypomnienia sobie poznanej już nam piosenki.

Czas na poranna gimnastykę!

Kochani, jak już wiemy zawitała do Nas wiosna. A z początkiem wiosny zbliżają się do Nas Święta Wielkanocne, dlatego dzisiaj będziemy siać rzeżuchę. Myślę, że każdy z Was w domu ma malutką miseczkę, watę i rzeżuchę. Oto jak będziemy to robić.

Tutaj dzieci pięcioletnie wykonują zadania w książce (fioletowe książki)

Mam nadzieje, że rzeżucha będzie gotowa na Święta Wielkanocne. A teraz kochani chciałabym abyśmy dowiedzieli się jak malutkie ptaszki przychodzą na świat. Wiecie w jaki sposób ptaszki przychodzą na świat?

Tak macie racje! Na początku ptaszek w gnieździe znosi jajka.

Później ptaszek wysiaduje jaja, małym ptaszkom musi być ciepło aby się wykluły.

Aż w końcu pojawiają się małe ptaszki (pisklaki), które wykluwają się z jaj.

I w taki sposób na świecie pojawiają się małe ptaszki.

Dzieci pięcioletnie wyciągnijcie książki i otwórzcie je na stronie 51 (fioletowe książki).

Mam nadzieje, że poszło Wam wspaniale!

Widzimy się jutro!

Inne artykuły z tej kategorii:

Zakończenie roku

Zakończenie roku

Dnia 23.06.2021 w grupie Pszczółek odbyło się zakończenie roku połączone z Dniem Taty. Były piękne występy a po nich słodki poczęstunek z malutką niespodzianką w postaci lodów. Na zakończenie Pszczółki otrzymały upominiki i dyplomy. Był to piękny i radosny dzień....

czytaj dalej
Piątkowe odwiedziny

Piątkowe odwiedziny

Dziś nasze Pszczółki odwiedziła Pani Madzia z pieskiem Lili. Pani Madzia opowiedziała nam tajiniki życia piesków oraz jak trzeba pielęgnować i opiekować się pieskiem. Każda Pszczółka miala okazję przejść po mostku i dać Lili smakołyk. Na sam koniec dostalismy prezent...

czytaj dalej
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do TCK na film pt.,, Co w duszy gra". Wyjście do kina było niespodzianką dla dzieci. Niespodzianka udała sie w 100%.

czytaj dalej
Skip to content