Wiosna jest piękna!

kwi 1, 2021

Kochani dzisiaj zaczniemy od przypomnienia sobie poznanej już nam piosenki.

Czas na poranna gimnastykę!

Kochani, jak już wiemy zawitała do Nas wiosna. A z początkiem wiosny zbliżają się do Nas Święta Wielkanocne, dlatego dzisiaj będziemy siać rzeżuchę. Myślę, że każdy z Was w domu ma malutką miseczkę, watę i rzeżuchę. Oto jak będziemy to robić.

Tutaj dzieci pięcioletnie wykonują zadania w książce (fioletowe książki)

Mam nadzieje, że rzeżucha będzie gotowa na Święta Wielkanocne. A teraz kochani chciałabym abyśmy dowiedzieli się jak malutkie ptaszki przychodzą na świat. Wiecie w jaki sposób ptaszki przychodzą na świat?

Tak macie racje! Na początku ptaszek w gnieździe znosi jajka.

Później ptaszek wysiaduje jaja, małym ptaszkom musi być ciepło aby się wykluły.

Aż w końcu pojawiają się małe ptaszki (pisklaki), które wykluwają się z jaj.

I w taki sposób na świecie pojawiają się małe ptaszki.

Dzieci pięcioletnie wyciągnijcie książki i otwórzcie je na stronie 51 (fioletowe książki).

Mam nadzieje, że poszło Wam wspaniale!

Widzimy się jutro!

Skip to content