Wiosenna muzyczna łąka

kolorowy klucz wiolinowy na tle z nutami

27 marca 2020

MARZEC

To Marcowi zima w głowie, to wiosenne harce,

chce być lutym, albo kwietniem byleby nie marcem!

Śniegiem prószy, a po śniegu deszczem tnie ukośnie.

Czy to wiosna? Czy to zima? Po prostu przedwiośnie!

I. Ficowski

Witam Was kochane Dzievi!

Dzisiaj się troszeczkę poruszamy – zapraszam na wiosenną muzyczną łąkę!

Transkrypcja

Witam Was kochane Dzieci w kąciku muzycznym. Dzisiaj zabawimy się w marcową pogodę przy muzyce. Na początek piosenka o słońcu. Zaśpiewaj ze mną i wykonaj ćwiczenie. Zrób przysiad i powoli unoś sie w górę, a potem z powrotem opadnij w dół. Uwaga! Zaczynamy! (piosenka śpiewana przy akompaniamencie pianina, tekst piosenki: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Jak Ci poszło? Myślę, że świetnie. Spróbuj jeszcze raz. (piosenka śpiewana przy akompaniamencie pianina, tekst piosenki: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Super! A teraz zapraszam na wiosenna łąkę. Będziemy biegać po łące, kiedy usłyszysz muzykę. Na przerwę w muzyce przykucamy. Zaczynamy! (melodia grana na pianinie). A teraz przyspieszamy (melodia na pianinie grana szybciej). A teraz robimy deszczyk. Stukami palcami, lub całą dłonią o podłogę (melodia grana na pianinie w rytmie padającego deszczu). Super! A teraz wiosenny wiatr. Wyginamy ciało i ruszamy mocno rękami (melodia grana na pianinie). Na koniec zaśpiewaj piosenkę bez mojej pomocy. Trzy, cztery (melodia do słów: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Super! Możesz zaprosić kogoś do wspólnego śpiewania (ta sama melodia grana na pianinie). Pięknie, dziękuję za uwagę. Do następnego razu. Pa, pa.

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  “Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski “Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content