Wiosenna gimnastyka buzi i języka

10 marca 2021

Wiosna tuż, tuż- zapraszam na wiosenną gimnastykę buzi i języka. Regularnie wykonywane ćwiczenia wspomagają koordynację ruchów artykulacyjnych i poprawiają ruchomość języka, warg, policzków oraz poprawiają wydolność oddechową. A co za tym idzie- mowa będzie wyraźniejsza. Proponuję do ćwiczeń grę w wiosennej oprawie , mającą na celu wypracowanie pionizacji języka, niezbędnej do prawidłowej wymowy głosek z szeregu szumiącego [sz], [ż/rz], [cz], [dż] oraz głoski [r]. : INSTRUKCJA WYKONANIA GRY: Wydrukowaną kartę z obrazkami z załącznika należy pokolorować i porozcinać wzdłuż linii. Pojedyncze karteczki poskładać, jak „losy” i wrzucić do pojemnika. Zadaniem dziecka jest wybrać karteczkę (los) i wykonać zaproponowane na niej ćwiczenie (najlepiej przed lusterkiem).

Inne artykuły z tej kategorii:

Gimnastyka buzi i języka

Gimnastyka buzi i języka

Dzisiaj Magdalena Daszkiewicz - aktorka i logopeda, prezentuje kilka bardzo przydatnych ćwiczeń buzi i języka. Zapraszamy do treningu języka i ćwiczeń oddechowych. Przygotujcie tasiemki, papierki i świeczki.Dobrej zabawy. https://youtu.be/K_16Pxa-tPs

czytaj dalej
Zabawy Wielkanocne

Zabawy Wielkanocne

Porozmawiajmy z dziećmi o zbliżających się Świętach Wielkanocnych i o tradycjach związanych z tymi świętami. Rozmowy , recytowanie bajki czy wierszyka oraz językowe zabawy pobudzające wyobraźnię wspomagają proces rozwoju mowy i doskonalą sprawności komunikacyjne ...

czytaj dalej
Skip to content