Wesołe zabawy muzyczne

kolorowy klucz wiolinowy na tle z nutami

2 kwietnia 2020

Rozwijanie koordynacji ciała, zachęcanie do czynnego udziału w zabawie oraz do śpiewania piosenek podczas układania klocków.

Przygotuj 2 poduszki, 8 klocków, 8 kapsli i połóż je na jednej poduszce, a drugi taki sam komplet połóż przed pustą poduszką. Potem układaj klocki i kapsle według instrukcji na filmiku!

Życzę powodzenia!!!

Transkrypcja: Dzisiaj kochane dzieci będziemy bawić się klockami, ale w inny sposób niż zawsze. Dzisiaj bawimy się klockami z muzyką. Przygotuj osiem kapsli i połóż je na poduszce. Teraz osiem klocków, również połóż na poduszce. Drugą poduszkę zostaw wolną, a przed poduszka połóż również osiem kapsli i osiem klocków. Jak już będziesz miał przygotowane, to potrzebne nam będą dwie rączki, żeby przekładać z lewej strony na prawą, prawą rączką i lewą rączką na lewą stronę. A później zrobimy ćwiczenie dwoma rączkami naraz. Uwaga, próbujemy. Zaczynamy od prawej rączki, przekładamy [w tle muzyka]. To samo teraz drugą rączką, lewą. [w tle muzyka] Najpierw kapsle i to samo z klockami. Można liczyć: raz, raz, raz, hop, hop, hop. I została nam pusta poduszka i teraz dajemy na nią dwoma raczkami naraz. Jedna rączka daje klocki, druga kapsle. I z powrotem. I jeszcze raz na poduszeczkę. Pamiętamy, że jedna rączka klocki, a druga kapsle. I jak Ci wyszło? Brawo! Ponieważ to jest piosenka o kurkach, możemy sobie zaśpiewać [piosenka: 'Kurki trzy’]. Możesz jeszcze popróbować i później spróbuj połozyć klocki na poduszkę ze śpiewem. Życzę udanej zabawy. Zaproś do zabawy Mamę, Tatę oraz, jeśli posiadasz, rodzeństwo. Na razie, pa,pa.

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content