Udawanie zwierząt

zwierzątka

14 kwietnia 2020

Zabawa ta rozwija nie tylko sprawność fizyczną, ale także umiejętność naśladowania oraz pamięć (dziecko zapamiętuje ćwiczenie odpowiadające ilustracji). Dzięki tej zabawie dziecko uczy się udawać oraz wykonywać ćwiczenia ruchowe w oparciu o informację wizualną o charakterze skojarzenia.

Co przygotować?

Ilustracje przedstawiające zwierzęta, np: słonia, kota, węża, żabę, raka, ptaka

Jak się bawić?

Pokazujemy dziecku ilustrację i sposób, w jaki dane zwierzę się porusza, np. słoń – tupanie na ugiętych nogach udające ciężkie stąpanie, żaba – podskoki z przysiadu, kot – delikatne chodzenie na palcach, rak – poruszanie się do tyłu itp. Gdy dziecko zna już sposób poruszania się odpowiadający danemu zwierzęciu, pokazujemy kartę i prosimy: „Pokaż, jak chodzi słoń”. Możemy zamienić się rolami.

Mała zmiana

>Możemy wprowadzić ruch: spacerujemy lub biegamy po pokoju, dorosły zatrzymuje się i pokazuje obrazek – wtedy dziecko wykonuje odpowiedni ruch. Nie nazywamy danego zwierzęcia, dziecko ma popatrzeć w naszym kierunku.

>Zabawę można przeprowadzić w małej grupie (z rodzicami i rodzeństwem). Jedna osoba prezentuje karty pozostałym , a potem zamieniamy się rolami.

>Zamiast zwierząt można wykorzystać karty z pojazdami , np: samochodem osobowym, autobusem, pociągiem lub statkiem, samolotem.

Stopniowo wprowadzaj nowe karty ze zwierzętami, tak aby dziecko mogło zapamiętać, jaki ruch wiąże się z danym obrazem. jednocześnie nowe ilustracje będą uatrakcyjniać zabawę.

Udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content