Tor przeszkód

1 kwietnia 2021

Witam Was serdecznie. Dziś nie spotykamy się w przedszkolu, więc zapraszam Was do zabawy w „Tor przeszkód”

Potrzebne rzeczy: duże i małe krzesło, stolik, zrolowany koc, pudło kartonowe…,

Jak się bawić?

Układamy tor przeszkód dla dziecka. Pokazujemy lub tłumaczymy, jak pokonać przeszkody. Następnie zachęcamy dziecko, aby je pokonało w wyznaczonej kolejności. Początkowo pomagamy mu np. trzymając za rękę lub idąc obok. Stopniowo zmniejszamy wsparcie.

Przykładowy tor przeszkód (ważne, aby zachować kolejność!): przeskoczenie z podkładki na podkładkę, wejście na krzesło, zejście z krzesła, przejście po zrolowanym kocu lub dywanie, wrzucanie piłki do miski.

Następnie wprowadzamy modyfikację – budujemy tor według instrukcji (rodzic przygotowuje prosty, schematyczny rysunek uwzględniający kolejność elementów toru), a dziecko próbuje odczytać rysunek i według niego ustawiać przeszkody.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Wakacje.

Wakacje.

Na wakacje pojedziemy,ja nad morze, a gdzie ty?– Ja zostanę w naszym mieście,a kto jeszcze? Może wy? Ja pojadę pewnie w góry,bo tam swoją ciocię mam.A ja będę z tatą na wsi,bo mój dziadzio mieszka tam. Kończy się rok przedszkolny. Każdy z utęsknieniem czeka na wakacje...

czytaj dalej
Statki.

Statki.

W tym tygodniu temat kompleksowy naszych zajęć to: "Co pływa, jeździ, lata..." W czasie czwartkowych zajęć bawiliśmy się kolorowymi statkami, zrobionymi z papieru. Liczyliśmy statki, rozróżnialiśmy kolory i wielkość statków. Później nasze statki włożyliśmy do dużej...

czytaj dalej
Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Skip to content