Tor przeszkód

kwi 1, 2021

Witam Was serdecznie. Dziś nie spotykamy się w przedszkolu, więc zapraszam Was do zabawy w „Tor przeszkód”

Potrzebne rzeczy: duże i małe krzesło, stolik, zrolowany koc, pudło kartonowe…,

Jak się bawić?

Układamy tor przeszkód dla dziecka. Pokazujemy lub tłumaczymy, jak pokonać przeszkody. Następnie zachęcamy dziecko, aby je pokonało w wyznaczonej kolejności. Początkowo pomagamy mu np. trzymając za rękę lub idąc obok. Stopniowo zmniejszamy wsparcie.

Przykładowy tor przeszkód (ważne, aby zachować kolejność!): przeskoczenie z podkładki na podkładkę, wejście na krzesło, zejście z krzesła, przejście po zrolowanym kocu lub dywanie, wrzucanie piłki do miski.

Następnie wprowadzamy modyfikację – budujemy tor według instrukcji (rodzic przygotowuje prosty, schematyczny rysunek uwzględniający kolejność elementów toru), a dziecko próbuje odczytać rysunek i według niego ustawiać przeszkody.

Udanej zabawy!

Skip to content