Tajna wiadomość

kwiaty malowane akwarelą

3 kwietnia 2020

Dzieci uwielbiają magiczne sztuczki. W tej grze obserwują, jak coś pojawia się z niczego.

Potrzebne przedmioty

Gruby biały papier, świeca, farby i pędzle lub buteleczki do do napełniania farbą z gąbkową końcówką

Przygotowanie

Za pomocą świecy narysuj proste kształty na białych kartkach papieru (proponuję narysowanie wiosennych kwiatków, słoneczko, gałązkę…).

Jak się bawić?

Daj dziecku i sobie po jednej kartce. zamalujcie swoje karty farbą. Wówczas pojawią się na nich kształty. Powiedz dziecku co widzisz na swojej kartce i poproś, żeby odgadło lub nazwało to, co widzi na swojej kartce.

Odmiany zabawy

>Zamiast kształtów można narysować świecą litery. Przygotuj karty z każdą literą imienia dziecka. Niech ułoży je we właściwej kolejności.

>Niech dziecko samo narysuje coś na kartce i wymieni się z Tobą.

Poprzez zabawę dziecko uczy się wykonywać czynność i oczekiwać na jej skutek. Kiedy zamalowuje kartę, coś się na niej pojawia

Jeżeli dziecku potrzeba więcej informacji na temat narysowanych przez siebie kształtów, użyj kolorowych kredek świecowych zamiast świec. Wówczas będzie widziało , co rysuje. Kiedy kartka zostanie pomalowana farbą, kształt będzie jeszcze bardziej widoczny.

Jeśli dziecko ma problem z prawidłowym używaniem pędzla, najlepiej sprawdzają się buteleczki do napełniania farbą z gąbkowym aplikatorem. Dzięki nim dziecko będzie mogło z łatwością pokryć farbą większą powierzchnię.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content