Szukamy wiosny – przedwiośnie

17 marca 2020

CYKLE TEMATYCZNE NA MIESIĄC MARZEC W GRUPIE STARSZAKÓW

TEMAT DNIA: GARNEK PANA MARCA

  1. Słuchanie opowiadania ” Ulubiony garnek” – Słuchanie opowiadania D.Kossakowskiej Mama Agaty jest wspaniałą kucharką. Przygotowuje swojej rodzinie pyszne potrawy. Agata często pomaga mamie. Wspólnie wymyślają smaczne dania. Dzisiaj Agata i jej mama przygotowują na obiad kotlety. Wszystkie składniki są już połączone. Teraz trzeba uformować kotlety i usmażyć je. na obiad będzie też zupa. Mama ugotuje ją w swoim ulubionym garnku. Agata mówi, że z tego garnka wychodzą najsmaczniejsze zupy. Chociaż wie, że smak zupy to zasługa mamy. Ale może garnek trochę w tym pomaga?
  2. Rozmowa na temat opowiadania – Jaką kucharką jest mama Agaty? – Kto pomaga mamie w przygotowywaniu potraw? – Co dzisiaj przygotowują na obiad Agata i jej mama? – Co oprócz kotletów będzie jeszcze na obiad? – W czym mama ugotuje zupę? – Jakie potrawy wychodzą z ulubionego garnka mamy? – Czyją zasługą są smaczne potrawy?
  3. Proszę aby Państwo wyszukali ilustracje przedmiotów lub przedmioty,owoce które posiadają Państwo w domu , których nazwy zawierają głoskę ”g” ( gołąb , gazeta, garnek, winogrona, galaretka,zegar, gumka, gruszki, gałęzie , guzik itp.)
  4. Proszę aby dzieci policzyły głoski w wyrazie GARNEK.
  5. ”Granatowy garnek”- zabawa dydaktyczna. Proszę dziecku pokazać garnek, następnie powiedzieć, że w garnku będzie gotować wszystko, co rozpoczyna się na głoskę g, lub ją zawiera. Zadaniem dziecka będzie na czystej kartce narysowanie przedmiotów zawierających w nazwie głoskę g.
  6. Kaczuszka – proszę o połączenie cyfr w odpowiedniej kolejności a następnie pokolorowanie.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content