Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka.

paź 29, 2021

W piątek 29 października mieliśmy przyjemność gościć Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka. Ekipa Pana Korka przeniosła nas w fascynujący świat eksperymentów z powietrzem i  to w dodatku odlotowym. Wspólnie z przedszkolakami naukowcy  poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak to z tym powietrzem właściwie jest? – przeprowadzając ciekawe, odlotowe i bardzo wsysające eksperymenty z wykorzystaniem powietrza. Razem z Naukowcami Pana Korka sprawdziliśmy: czy powietrze istnieje?, z czego się składa?, czy coś waży?, czy na nas naciska? W tym celu  powiększaliśmy cukierki, skonstruowaliśmy rakietę z butelki, a także zapakowaliśmy próżniowo Kingę (wszystko oczywiście było bezpieczne). Zabawa była cudowna, a przy okazji dzieci poszerzyły swoja wiedzę. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe spotkanie. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia.