Sport to zdrowie

18 marca 2020

Kochane Zuchy. Napewno jesteście już znudzeni a jak wiecie pewnie najlepszym lekarstwem na nudę jest ruch. Mimo, że nie widzimy się to możemy razem poćwiczyć, tak jak robimy to w przedszkolu. Prośba do rodziców, aby na prawą rączkę założyć każdemu dziecku gumkę-recepturkę albo jakiś sznureczek. Będzie łatwiej ogarnąć kierunki – prawa – lewa strona. 🙂 Więc zaczynamy.

Najpierw rozgrzewka. Kręcimy szyją w jedną a potem w drugą stronę. Teraz kręcimy najpierw prawą a potem lewą ręką do przodu a potem do tyłu. Następnie kręcimy brzuszkiem najpierw w prawą a potem w lewą stronę po 5 razy. Ok. To teraz zaczynamy gimnastykę. Najpierw 15 przysiadów. Tylko nie oszukujcie. Zginamy nóżki do końca. Teraz tyle samo pajacyków. Skaczemy wysoko. Już skończyliście?? To teraz skaczemy obunóż jak piłeczki a następnie jak żabki. Tyle razy ile dacie radę. Brawo!! Proszę o koncentrację bo zaczynamy skakać na jednej nóżce: najpierw na prawej potem na lewej. Jeśli dacie radę to po 10 razy na każdej, jeśli nie to tyle ile potraficie. Przyszedł czas na pompki. Robimy ich po 6 ale staramy się ładnie zginać łokcie i nie opuszczać pupy. dziewczynki mogą na kolankach ale chłopcy już potrafią normalne pompki. Zmęczyliście się już ?? Jeśli nie to powtórzcie wszystkie ćwiczenia jeszcze raz a jeśli tak to zaczynamy relaksację. Siadamy na kokardkę, zamykamy oczy, podnosimy ręce do góry i wdychamy powietrze nosem, następnie opuszczamy ręce i wydychamy powietrze ustami. Powtórzcie to 5 razy.

Sportowe, Gimnastyka, Żaba, Zabawny

Dziękuję za wspólne ćwiczenia. Dbajcie o siebie. Buziaki. Pani Asia

Inne artykuły z tej kategorii:

Zuchy 5-6latki Scenariusz zajęć 18.01.22

Zuchy 5-6latki Scenariusz zajęć 18.01.22

Grupa „ Zuchy”- 5-6 latki 18.01.22 Scenariusz zajęć Temat: Pory dnia Poznawanie pór dnia i związanych z nimi posiłków na podstawie wiersza Doroty Gellner  Podwieczorek w kolorowy wzorek Dzisiaj będzie podwieczorek w kolorowy, piękny wzorek. Chleb nam pokroiła...

czytaj dalej
Pieczemy pierniczki

Pieczemy pierniczki

W środę 15 grudnia dzieci podczas zajęć robiły pierniczki. Po dokładnym umyciu rąk, dzieci pomagały pani w wyrabianiu i wałkowaniu ciasta, a następnie foremkami wycinały pierniczki. Natomiast w piątek 17 grudnia dzieci dekorowały pierniczki. Pięknie udekorowane...

czytaj dalej
Skip to content