SŁODKI, WIOSENNY OGRÓDEK

kwi 14, 2021

Ciastka w kształcie tulipanów polukrowane kolorowym lukrem, ułożone w pięciu rzędach i otoczone obwódką z ciastek zrobionych z kuleczek ciasta.

Witam wszystkich dzisiaj, w środę. Pogoda kwietniowa nas nie rozpieszcza więc postanowiłam zaprosić Was do mojej kuchni, gdzie będziemy robić słodkie kwiatki do naszego wiosennego ogrodu!

Proszę przygotować:

  • kostkę masła,
  • 1 czubatą szklankę cukru pudru,
  • 2 czubate szklanki mąki,
  • 1 całe jajko,
  • 1 żółtko,
  • kakao.

A teraz zapraszam do wykonania kruchychych, delikatnych i bardzo pysznych maślanych ciasteczek w kształcie kwiatków. Wykonanie ich jest proste i dzieci chętnie pomogą! Ciasteczka są pyszne, efektownie wyglądają, polecam!

Zabieramy się do pracy: z podanych składników zagniatamy ręką ciasto ( oprócz kakao) aż powstanie plastyczna masa, następnie odkładamy z tej masy trochę i dodajemy kako i równięż tą mniejszą część zagniatamy.

Ciasta posypujemy mąką i rozwałkowujemy na grubość 1 cm, z jednego i drugiego ciasta formułujemy małe kuleczki.

Z kuleczek układamy na blasze przesmarowanej margaryną kwiat, środek jednego koloru i 6 płatków drugiego koloru. Płatków nie trzeba sklejać, wystarczy je poukładać obok siebie tak, aby się stykały. Podczas pieczenia ciasto trochę urośnie i kwiatek samoistnie połączy się w całość.

Ciasteczka wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i pieczemy 10 – 15 minut aż do lekkiego zarumienienia. To samo ciasto możemy wyciskać foremkami, najlepiej, żeby to były foremki – kwiatki!

Ja przygotowałam dla Was wyciskane tulipany i kulkowe kwiatki!

Jak wrócimy do przedszkola to Was poczęstuję! Myślę, że ja również będę mogła skosztować Waszych wypieków! Miłej zabawy!

Skip to content