Skacz na kolory

30 marca 2020

Witam w poniedziałek. Dziś zapraszam Was do zabawy, która pomaga dziecku w nauce kolorów. Rozróżnianie kolorów i nauka ich nazw to ważne elementy świadomości wzrokowej i poznawczej dziecka. Ta zabawa pomaga zwiększyć ją w sposób przyjemny – poprzez ćwiczenia ruchowe. Dziecko nabywa umiejętność skoku w przód, a wracając za każdym razem na początek linii, rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną. Dostrzega różnicę między początkiem i końcem. czekanie na swoją kolej to też element tej zabawy.

Co jest potrzebne?

Arkusze kolorowego papieru w dwóch kolorach.

Przygotowanie

Do podłogi przyklej taśmą w jednej linii arkusze papieru. Kolory ułóż naprzemiennie np. zielony, potem żółty, znów zielony itd. Pomiędzy arkuszami zostaw 2 – 3 cm przerwy.

Jak się bawić?

Najpierw dziecko na zmianę skacze z koloru na kolor. Za każdym razem mówi , jak nazywa się kolor, na którym stoi (jeśli dziecko nie mówi, to rodzic nazywa kolor). Ewentualnie rodzic może wydawać polecenia: „Skacz na zielony, teraz skocz na żółty” itd. Później skacze rodzic , i tak na zmianę. Następnie dziecko skacze na arkusze tego samego koloru, np. tylko zielone. Można do zabawy zaprosić innych domowników. Za każdym razem kierujemy dziecko z powrotem na początek linii i prosimy, aby czekało na swoją kolej.

Dla utrudnienia możemy zmienić kolory lub dodać trzeci.

Odmiana zabawy

>Wytnij z papieru figury geometryczne i przyklej je taśmą do podłogi w różnych konfiguracjach. Niech dziecko skacze na kwadraty, koła lub trójkąty.

>Narysuj na kartkach buzie. Niech dziecko skacze na smutną, złą lub uśmiechniętą.

Udanej zabawy!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content