Rzut szalikiem.

18 marca 2020

Drodzy rodzice, dziś podsuwam Wam kolejny pomysł na zabawę z dzieckiem w domu.

Łapanie piłki może okazać się niekiedy zbyt trudne dla dziecka, szalik porusza się o wiele wolniej i dlatego umiejętność łapania dobrze jest ćwiczyć na nim.

Potrzebne przedmioty – szalik

Przygotowanie

Usiądź bezpośrednio naprzeciw dziecka i powiedz: „złapałam”. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Jak się bawić

Jeszcze raz podrzuć szalik i poproś dziecko, żeby go złapało. Gdy to zrobi powiedz: „złapałeś” Na początku nie podrzucaj zbyt wysoko, żeby zawsze było widać, jak szalik spada. Po jakimś czasie zacznij podrzucać wyżej. Wówczas dziecko będzie musiało spojrzeć w górę, żeby śledzić szalik wzrokiem. Możecie poćwiczyć rzucanie do siebie w parze. Pozwól dziecku spróbować samodzielnego podrzucania.

Odmiany zabawy.

  1. Zamiast łapać szalik, pozwólcie mu swobodnie opadać prosto w otwarte dłonie dziecka.
  2. Możecie zagrać na stojąco. zachęć dziecko do podskakiwania, żeby mogło złapać szalik, kiedy jest jeszcze nad jego głową.

Poprzez zabawę z szalikiem dziecko uczy się wyczucia czasu oraz koordynacji oko – ręka. Musi obserwować tor lotu spadającego szalika i wybrać właściwy moment, żeby go złapać. Później ta umiejętność przyda się dziecku do łapania piłki.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content