Rzucanie do celu

kolorowe piłeczki

31 marca 2020

Dziś zapraszam Was do zabawy rozwijającej koordynację wzrokowo – ruchową u dziecka. Ta zabawa zapewnia różnorodność. Jeśli w zabawie bierze udział kilka osób, sprawi to dziecku więcej radości.Wszyscy, nawet dorośli, znają uczucie podekscytowania, kiedy uda im się trafić piłką do celu lub wrzucić papierek do kosza.

Więc do dzieła – zapraszamy wszystkich członków rodziny do wspólnej zabawy.

Potrzebne przedmioty

Pojemniki: otwarte kartonowe pudełka, plastikowe kosze na śmieci lub wiadra

Przedmioty do rzucania, np. piłki, woreczki z fasolą lub grochem

Przygotowanie

Na podłodze ustaw kilka pojemników i przygotuj poręczne przedmioty do rzucania

Jak się bawić?

Dziecko staje przed pojemnikiem. Podaj mu przedmiot do rzucania, niech spróbuje trafić w pojemnik lub wrzucić przedmiot do środka (wcześniej pokaz dziecku, jak się bawić). Następnie każdy z uczestników zabawy kolejno robi to samo.

Ułatwiaj lub utrudniaj zabawę, zmieniając odległość pomiędzy celem a rzucającym dzieckiem.

Odmiany zabawy

>Zamiast piłek wrzucajcie do plastikowych wiader lub misek skarpetki

>Rzucajcie do szerokich pojemników mniejszymi przedmiotami, takimi jak pionki

>Użyjcie woreczków z fasola i pudełek różnej wielkości

>Próbujcie trafić piłeczkami do ping-ponga w duże puszki po napojach

>Zawieście tarcze z papieru na ścianie i rzucajcie w nie piłeczkami

Poprzez zabawę dziecko uczy się, że trzeba patrzeć na przedmiot, żeby w niego trafić. Dowiaduje się, jak ważne jest, by kierować swoimi rękami za pomocą wzroku. Dziecko stara się kontrolować mięśnie i dopasowywać ich siłę, żeby trafić do celu.

Udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content