Rozwiązywanie zagadek

20 marca 2020

„Po czym poznajemy wiosnę”

Leci z daleka nie myląc drogi,Długi, czerwony dziób ma i nogi.Dla nas to miła wiosny oznaka,Lecz żaby boją się tego ptaka. (bocian)

Te szare kotki nie piją mleka,Ucieszą, kiedy na wiosnę czekasz.Nie mają wąsów ani ogonów.Zerwij je z drzewa, wstaw do wazonu. (bazie)

Gdy śnieg się stopi, zaświeci słońce,Rośnie przy domu, rośnie na łące.Zielona, rano pokryta rosą,Miło jest po niej pochodzić boso. (trawa)

Choć najpierw małe, cierpliwie czekaj,Bo je zobaczysz nawet z daleka Wiosną na drzewach i krzewach wszystkich.Z nich się rozwiną niedługo listki. (pączki)

Pierwszy wiosenny kwiatuszek biały Jest delikatny, jakby nieśmiały.Ale w nim drzemie ogromna siła,Bo się potrafi przez śnieg przebijać. (przebiśnieg)

Gdy jeszcze wiosny nie widać wiele,A innym ptakom nie w głowie trele,Leci nad polem szara ptaszyna pięknym śpiewem dzień rozpoczyna. (skowronek)

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content