Rośliny doniczkowe 2

2 kwietnia 2020

dekorowanie doniczek diy

Zajęcia plastyczne

Drodzy Rodzice, mam dzisiaj dla Was propozycje ozdabiania doniczek. Przekonajmy się, jak można własnoręcznie upiększyć doniczki, które staną się prawdziwą ozdobą.

1. Należy pamiętać, że sposobów na udekorowanie doniczek jest wiele. Wybierzmy więc taki, do którego już mamy potrzebne materiały lub wykonanie którego nie sprawi nam większych problemów. Możemy wybrać zarówno doniczkę ceramiczną lub plastikową, jak również wykonać własną – wszystko zależy od nas.

2. Jeśli chcemy spróbować oryginalnego rozwiązania, możemy wykonać doniczkę z…puszki! W tym celu musimy zdjąć z niej etykietę i dokładnie oczyścić powierzchnię. Przy pomocy otwieracza należy wyciąć zarówno jedną, jak i drugą pokrywę puszki. Następnie przy pomocy farb olejnych, możemy pomalować jej powierzchnię. Za podstawę posłuży nam później zwykła zakrętka od słoika, którą także warto pomalować.

3. Możemy pomalować gotową już doniczkę. Najlepiej wybrać taką w neutralnym kolorze, ewentualnie wybrać ciemniejsze farby w przypadku ciemniejszej doniczki. Wybór wzoru zależy od nas – mogą to być kwiaty, fantazyjne wzory, albo różnego rodzaju szlaczki. Wybierając doniczkę ceramiczną pamiętajmy, aby do malowania użyć specjalnych farb do tego przeznaczonych!

4. Nie lubisz albo nie umiesz malować? Odmień swe doniczki w bardzo prosty sposób. W sklepie pasmanteryjnym możesz zakupić tiul, w który owiniesz doniczkę, a następnie przewiążesz ją tasiemką. Ponadto możesz wykorzystać rafię w tym samym kolorze (którą dostaniesz w każdej kwiaciarni) układając ja na ziemi wokół kwiatka.

5. Każdą doniczkę możemy ozdobić dekoracją na patyczku, którą wystarczy wbić do ziemi. Dodatki takie są obecnie bardzo popularne i z łatwością można je znaleźć w sklepach z dodatkami dla domu, kwiaciarniach, upominkach czy supermarketach.

Można także wykonać taką doniczkę:

https://mojedziecikreatywnie.pl/2019/04/marmurkowe-doniczki-diy/

Ozdabianie doniczek można uprzyjemnić sobie piosenką:

Proszę z dzieckiem ozdobić doniczkę, można wykorzystać podane przeze mnie sposoby, ale również według swojego własnego pomysłu. Czekam na zdjęcia ozdobionych przez dziecko doniczek na mojego e-maila: beata.kusinska@interia.pl

Dziękuję . Życzę kreatywnych pomysłów!

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content