„Reader’s corner” – książeczki w języku angielskim dostępne w internecie.

29 kwietnia 2020

Już od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do kontaktu z książką np. poprzez codzienne czytanie im bajek na dobranoc. Czytanie rozwija nie tylko wyobraźnię, ale również poszerza zasób słownictwa i środków językowych używanych przez dzieci.

Dostęp do internetu ułatwia nam korzystanie również z literatury obcojęzycznej, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie czytać książeczek np. w języku angielskim.

W serwisie YouTube na kanale „Brightly Storytime” możemy znaleźć popularne książki dla dzieci np. „The Very Hungry Caterpillar” Erica Carle.

Możemy również posłuchać książek czytanych przez znanych aktorów na „Storyline Online”

Inne kanały na You Tube prezentujące dziecięcą literaturę w języku angielskim: Random House , Penguin Kids , Puffin Books, Ladybird Books , Scholastic.

Inną formą zapoznawania dzieci z literaturą w języku angielskim sa 'e-booki’. Na stronie Oxford Owl, po zalogowaniu się można wybrać książeczki dostosowane do wieku.

Oprócz oryginalnej brytyjskiej i amerykańskeij literatury dla dzieci, możemy skorzystać z książeczek opracowanych specjalnie z myślą o dzieciach uczących się języka angielskiego np. Penguin Kids Essentials. Na tej stronie niestety nie znajdziemy darmowych książek (trzeba je kupić), ale możemy za darmo pobrać pliki dźwiękowe mp3 w wersji amerykańskiej i brytyjskiej, oraz karty pracy do konkretnych książeczek.

W kolejnych tygodniach przygotuję artykuły związane z konkretnymi książeczkami. Dzieci będa mogły zapoznać się ze słownictwem potrzebnym do zrozumienia historyjki. A po jej wysłuchaniu (i obejrzeniu) będą mogły wykonać ćwiczenia związane z treścią książki.

Inne artykuły z tej kategorii:

Halloween (1) – słowniczek

Halloween (1) – słowniczek

Słownictwo: pumpkin (dynia), witch (czarownica), ghost (duch), monster (potwór), black cat (czarny kot). PUMPKIN WITCH GHOST MONSTER BLACK CAT Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com

czytaj dalej
Autobus – słowniczek

Autobus – słowniczek

Słownictwo: bus (autobus), wheel (koła), door (drzwi), wipers (wycieraczki), horn (klakson), engine (silnik), bell (dzwonek). BUS WHEEL DOOR WIPERS HORN ENGINE BELL Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com Tło plik wektorowy utworzone przez cornecoba -...

czytaj dalej
Happy Easter 2021

Happy Easter 2021

Dear Kids and Parents, I would like to wish you Happy Easter, lots of presents from the Easter Bunny and lots of Easter Eggs in your Easter Baskets. If you want to see how children in Great Britain celebrate Easter, click the button below. Drogie Dzieci i Rodzice,...

czytaj dalej
Skip to content