„Ptaszek” – wycinanie i łączenie elementów z papieru.

29 marca 2021

Wiosna- wszyscy z utęsknieniem na nią czekamy. Dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy, która ociepli i ubarwi Wam jeszcze chłodne i ponure choć już wiosenne dni.  Jak  już Wiecie, niedawno wszystkie ptaszki  powróciły do nas z ciepłych krajów. Wy dzisiaj możecie wykonać swojego ptaszka z papieru.

1. Wyjaśnienie sposobu j wykonania pracy:

– na kartce z bloku technicznego formatu A5 dzieci rysują ptaszka (lub odrysowują z szablonu, który znajduje się poniżej) bez skrzydeł i wycinają go.

– Kartkę z bloku rysunkowego formatu A5 składają w harmonijkę – to będą skrzydła ptaka.

 – poproście kogoś starszego ,aby Wam na środku tułowia zrobił  nacięcie, przez które przełóżcie skrzydła.

 – z czarnego brystolu wytnijcie oczy i przyklejcie je ptaszkowi.

(kolor ptaszka i skrzydełek może być różny-zależy to od waszych inwencji).

Możecie swoje ptaszki  powiesić na gałązkach .

Zapraszam do wspólnej zabawy.

Powodzenia

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content