PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY

8 kwietnia 2020

Szanowni Państwo,

W ramach zajęć tego Wielkiego Tygodnia proponuję zabawę, w której szczególnie chętnie wezmą udział dzieci, i którą każdy zapewne zna. Jest to ukrycie w domu przez rodziców czekoladowych jajek i poszukiwanie ich przez dzieci poprzez naprowadzenie podpowiedziami ciepło-zimno. Zapewne w podobnej formie, w wielu domach odbywa się poszukiwanie prezentów od Zajączka.

Czas świąteczny to nie tylko czas zadumy, wyciszenia ale i organizacji oraz porządków. Aby zorganizować czas dzieciom warto po zabawie uczyć dzieci sprzątania po sobie. Zachęcam do wypróbowania kilka prostych sposobów dla tych, którzy nie lubią sprzątać, ponieważ uważają to zajęcie zwyczajnie nudne. Rodzinne sprzątanie jest jednym z wielu przykładów. Wspólne porządki z mamą, tatą czy rodzeństwem mogą zmienić się w prawdziwą rozrywkę. Drugim przykładem mogą być zawody w sprzątaniu na czas. Jednak w tym przypadku sukces tkwi w duchu rywalizacji i najczęściej sprawdza się w rodzeństwie. Często rodzice aby zachęcić dziecko do sprzątania proponuje nagradzanie, co jest oczywiście dobrą metodą – jeśli się sprawdza, byle nie byłyby to zbyt wygórowane prezenty, ale opłacalne dla dziecka. Kolejnym przykładem może być regularne sprzątanie w określonym dniu. Tym sposobem dziecko uczy się systematyczności. Kolejnym przykładem jest zasada jednej zabawki naraz. W ten sposób zabawki muszą zostać odniesione na miejsce jeśli zabawa nimi dobiegła końca, a chce bawić się kolejnymi. Mam nadzieję, że Nasze dzieci starają się pomagać rodzicom a w przypadku trudności przy sprzątaniu przydadzą się pomysły, które proponuję.

ŻYCZĘ PAŃSTWU ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

ORAZ MOKREGO DYNGUSA 😊

Patrycja Kotelon-Langosz

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content