Przy wielkanocnym stole

9 kwietnia 2020

Zabawa matematyczna

NASZ STÓŁ WIELKANOCNY – zabawa dydaktyczna

1.Rodzic przygotowuje kolorowe plastikowe nakrętki – po 6 każdemu dziecku, wycięte z papieru kraszanki – po 6 każdemu dziecku oraz rozdaje dzieciom kartki z narysowanymi sześcioma talerzykami i prosi o policzenie: ile jest talerzyków? Obok was stoją pojemniki z nakrętkami, To kubeczki. Postawcie przy każdym talerzyku kubeczek. Ile kubeczków postawiliście? Policzmy. A teraz na każdym talerzyku połóżcie jedną kraszankę. Ile kraszanek położyliście razem? Policzcie.Pomyślcie, ile lalek posadzimy przy takim stole?

2.Policz, ile każdy zajączek pomalował na święta pisanek. Przy zajączkach zaznacz odpowiednią ilość kropek, a następnie pokoloruj zajączki.

W NUMERZE: I.ŚWIĘTA WIELKANOCNE Wielkanocne karty pracy Piosenki o ...

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content