Przeskocz buty

buty

1 kwietnia 2020

Ze względu na obecną sytuację oraz konieczność pozostania w domach, mamy mniej ruchu. Dzieci to „wulkany energii”, więc żeby dać upust tej energii ,a przy okazji dobrze się bawić w gronie najbliższych zapraszam do kolejnej zabawy ruchowej.

Buty są zawsze pod ręką, więc nie będzie problemu z przygotowaniem pomocy do tej zabawy. Zabawę można dostosować do umiejętności dziecka – skok przez kilka butów będzie łatwy, a przez cały stos znacznie trudniejszy. Pamiętaj, aby zawsze rozpocząć zabawę poniżej poziomu dziecka, aby na początku było mu łatwo. W ten sposób zwiększamy jego pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz zapewniamy mu rozgrzewkę przed trudniejszymi zadaniami.

Potrzebne przedmioty: buty

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem zabawy demonstrujemy dziecku sposób wykonania zadania. Połóż but przed dzieckiem, a pozostałe buty zostaw w zasięgu ręki.

Jak się bawić?

Najpierw skaczemy przez jeden but, w następnej turze dodajemy drugi but – skaczemy przez dwa, potem trzy i tak dalej, aż rząd butów będzie zbyt długi, by go przeskoczyć.

Kolejnym etapem jest skok przez stos butów. Na środku podłogi układamy stos z butów. Teraz zamiast skakać z miejsca, dziecko musi wziąć rozbieg. Zaznacz kawałkiem taśmy miejsce, z którego będziemy ruszać. Oczywiście najpierw demonstrujemy dziecku, jak wygląda rozbieg i skok przez stos butów.

Do zabawy możemy zaangażować rodzeństwo lub innych domowników, wtedy jest większa frajda.

Odmiany zabawy

>Przeskakiwać można również inne przedmioty – np. puste kartony po mleku lub soku

>Układamy wieżę lub mur z kartonów. Niech dziecko burzy je kopnięciem, zamiast przez nie przeskakiwać. Potem dziecko może ułożyć je od nowa.

Udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content