Poznaję i rozumiem

maj 21, 2020

Dzisiejsze nasze zajęcia Kochane Motylki podzielimy sobie na dwa etapy. W pierwszym etapie będziemy poznawać, smakować owoce i warzywa oraz rozmawiać o nich dlaczego są tak ważne. A w drugim etapie przeniesiemy się na podwórko.

Pierwszy etap:

Bardzo bym chciała aby każdy z Was przygotował w jednej miseczce: jabłko, gruszkę, maliny, banana, winogrono – oraz inne owoce, które lubicie. A w drugiej miseczce: sałatę, rzodkiewkę, pomidora, ogórka, cebulę, oraz warzywa, które lubicie. Teraz chciałabym abyście z pomocą Rodziców stworzyli dwie pyszne sałatki, jedną owocową a drugą warzywną.

Która sałatka Wam bardziej smakowała? To teraz posłuchajcie:

Kochani to teraz czas na przygodę na podwórku!

Wyjdźcie proszę do ogródka, na spacer do lasu, na łąkę, poproście Rodziców aby wzięli ze sobą białe prześcieradło oraz sałatki jeśli nie daliście rady ich zjeść. Gdy już dojdziecie do ładnego miejsca, rozłóżcie z Rodzicami prześcieradło i poczekajcie. Co widzicie? Może jakieś zwierzątka Was odwiedziły? Może jakieś pyłki przyleciały? Jestem ciekawa, co zauważycie!

Udanej zabawy i smacznego!

Skip to content