Po czym poznajemy, że przyszła wiosna?

mar 29, 2021

Witam Was Kochani!

Dzisiejszy dzień zaczniemy od muzycznej gimnastyki!

Udało się? Jesteście gotowi do dalszej pracy?

Posłuchajmy bajki „Odejście zimy”

Czemu bałwanek jest dziś taki smutny? Ma nosek skrzywiony i jest wychudzony? Powiedz wróbelku, co się stało, że wszędzie śniegu tak mało zostało? Czy nie wiesz Basiu , że wiosna nadchodzi, śniegi topnieją, przyroda się rodzi? A śnieg wiosny wcale nie lubi, jest mu gorąco, więc swe płatki gubi. Za to kwiatuszki, ptaszki i dzieci cieszą się, gdy słonki ślicznie świeci. Lubią zieleń trawy i wiatru muskanie , wiosenne zabawy, stokrotek zbieranie. Kiedy przyjdzie lato i dni gorące, radośnie skaczą i bawią się na łące. Aż przyjdzie pora na starość lata, gdy zimno z ciepłem zacznie się przeplatać. I znowu śnieg pojawi się na łące, a znikną kwiatki pachnące. Tak jest od wieków, przez wszystkie lata, zima się z wiosną, latem, jesienią przeplata.

A teraz zastanówmy się. Po czym poznajemy, że nadchodzi wiosna? Kto się cieszy z nadchodzącej pory roku? Jakie mamy pory roku?

Nasza wiedza bardzo wzbogaciła się na temat wiosny. Otwórzcie teraz Wasze książki i wykonajcie zadania.

Dzieci 4 letnie (zielone książki) wykonują:

Dzieci 5 letnie (fioletowe książki) wykonują:

Kochani kiedy wykonamy już pracę w książkach wysyłam Wam piosenkę, która będzie Nam towarzyszyć w tym tygodniu.

„Pani Wiosna”

Idzie, idzie Pani Wiosna

Cicho na paluszkach.

Taka piękna i radosna.

Jak bajkowa wróżka.

Ref: Obudź się niedźwiadku mój

Wiosna jest tuż, tuż

Idzie wiosna kolorowa

Ma w koszyku kwiatki.

Pragnie nimi obdarować

Dzieci i niedźwiadki.

Ref: Obudź się niedźwiadku już,

Wiosna jest tuż, tuż.

Kochani do zobaczenia jutro!

Skip to content