Po czym poznajemy, że przyszła wiosna?

29 marca 2021

Witam Was Kochani!

Dzisiejszy dzień zaczniemy od muzycznej gimnastyki!

Udało się? Jesteście gotowi do dalszej pracy?

Posłuchajmy bajki „Odejście zimy”

Czemu bałwanek jest dziś taki smutny? Ma nosek skrzywiony i jest wychudzony? Powiedz wróbelku, co się stało, że wszędzie śniegu tak mało zostało? Czy nie wiesz Basiu , że wiosna nadchodzi, śniegi topnieją, przyroda się rodzi? A śnieg wiosny wcale nie lubi, jest mu gorąco, więc swe płatki gubi. Za to kwiatuszki, ptaszki i dzieci cieszą się, gdy słonki ślicznie świeci. Lubią zieleń trawy i wiatru muskanie , wiosenne zabawy, stokrotek zbieranie. Kiedy przyjdzie lato i dni gorące, radośnie skaczą i bawią się na łące. Aż przyjdzie pora na starość lata, gdy zimno z ciepłem zacznie się przeplatać. I znowu śnieg pojawi się na łące, a znikną kwiatki pachnące. Tak jest od wieków, przez wszystkie lata, zima się z wiosną, latem, jesienią przeplata.

A teraz zastanówmy się. Po czym poznajemy, że nadchodzi wiosna? Kto się cieszy z nadchodzącej pory roku? Jakie mamy pory roku?

Nasza wiedza bardzo wzbogaciła się na temat wiosny. Otwórzcie teraz Wasze książki i wykonajcie zadania.

Dzieci 4 letnie (zielone książki) wykonują:

Dzieci 5 letnie (fioletowe książki) wykonują:

Kochani kiedy wykonamy już pracę w książkach wysyłam Wam piosenkę, która będzie Nam towarzyszyć w tym tygodniu.

„Pani Wiosna”

Idzie, idzie Pani Wiosna

Cicho na paluszkach.

Taka piękna i radosna.

Jak bajkowa wróżka.

Ref: Obudź się niedźwiadku mój

Wiosna jest tuż, tuż

Idzie wiosna kolorowa

Ma w koszyku kwiatki.

Pragnie nimi obdarować

Dzieci i niedźwiadki.

Ref: Obudź się niedźwiadku już,

Wiosna jest tuż, tuż.

Kochani do zobaczenia jutro!

Inne artykuły z tej kategorii:

Zakończenie roku

Zakończenie roku

Dnia 23.06.2021 w grupie Pszczółek odbyło się zakończenie roku połączone z Dniem Taty. Były piękne występy a po nich słodki poczęstunek z malutką niespodzianką w postaci lodów. Na zakończenie Pszczółki otrzymały upominiki i dyplomy. Był to piękny i radosny dzień....

czytaj dalej
Piątkowe odwiedziny

Piątkowe odwiedziny

Dziś nasze Pszczółki odwiedziła Pani Madzia z pieskiem Lili. Pani Madzia opowiedziała nam tajiniki życia piesków oraz jak trzeba pielęgnować i opiekować się pieskiem. Każda Pszczółka miala okazję przejść po mostku i dać Lili smakołyk. Na sam koniec dostalismy prezent...

czytaj dalej
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do TCK na film pt.,, Co w duszy gra". Wyjście do kina było niespodzianką dla dzieci. Niespodzianka udała sie w 100%.

czytaj dalej
Skip to content