Piórko

niebieskie piórka

25 marca 2020

Obserwowanie piórek może być naprawdę fascynujące, ponieważ poruszają się one powoli i reagują na najmniejszy nawet powiew powietrza. Podczas zabawy dziecko uczy się regulować swój oddech i ilość wydychanego powietrza. Umiejętność ta pomoże dziecku zachować ciszę w odpowiednim momencie. Dziecko ćwiczy koncentrację, ponieważ musi śledzić piórko wzrokiem, żeby je złapać. W tym celu powinno właściwie ułożyć dłonie. Tak więc usprawnia również koordynację wzrokowo – ruchową.

Potrzebne przedmioty – piórka

Przygotowanie

Podczas zabawy z dzieckiem, dorosły powinien patrzeć na dziecko z jego poziomu. Jeśli bawi się dwoje dzieci, niech stoją blisko siebie, zwrócone do siebie twarzami.

Jak się bawić?

Pokaż dziecku, jak ułożyć dłonie, żeby złapać powoli spadające piórko.Dmuchaj w nie delikatnie. Niech dziecko spróbuje je złapać. Pomagaj mu na tyle, na ile to będzie konieczne. Następnie zamieńcie się rolami dmuchającego i łapiącego.Można do zabawy namówić drugie dziecko (rodzeństwo). Dorosły jedynie asystuje im w razie potrzeby.

Mała zmiana

>Niech dziecko samodzielnie posyła piórko w górę, a potem łapie je własnymi rękami.

>Zamiast piórka można użyć balonu. Możesz też nadmuchać go i puścić wolno bez zawiązywania końcówki. Niech dziecko spróbuje złapać balon, kiedy lata po pomieszczeniu.

Jeżeli dziecko szybko się rozprasza, stań blisko niego i nagradzaj za każdym razem, gdy uda mu się złapać piórko ( uścisk, przybicie piątki, smakołyk, ulubiona zabawka, pochwała słowna).

Wspaniałej zabawy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content