PIECZEMY I DEKORUJEMY PIERNIKI.

gru 14, 2023

W dniu 14 grudnia 2023 r. KRASNALE w doskonałych kulinarnych nastrojach przyszły do przedszkola. Najpierw poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego przez Panią ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. W dniu 15 grudnia 2023 r. dekorowaliśmy nasze świąteczne smakołyki kolorowymi pisakami, lukrami i barwnymi posypkami. A następnie przystąpiliśmy do długo oczekiwanej degustacji… Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.