Pieczemy i dekorujemy pierniki.

9 grudnia 2020

Wielkie wydarzenie pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy.

Kiedy się upieką to je ozdobimy.

I naszych rodziców nimi obdarujemy.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. W  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 9 i 10 grudnia dla dzieci z grupy ZUCHÓW był bardzo pracowity czas, bowiem piekły one i dekorowały pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki i czapki kucharskie. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych Pań Kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania, kolorowymi pisakami, lukrami i barwnymi posypkami. A następnie do długo oczekiwanej degustacji… Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Inne artykuły z tej kategorii:

UDANYCH WAKACJI!

UDANYCH WAKACJI!

Drodzy Rodzice! Dziękuje Wam za wspólnie spędzony rok, współpracę, pomoc i zaangażowanie na rzecz przedszkola oraz wkład pracy włożony w edukację zdalną waszych pociech. Życzę, byście w tych letnich, wakacyjnych miesiącach znaleźli chwilę na rodzinny wypoczynek, na...

czytaj dalej
WAKACYJNY BAL!

WAKACYJNY BAL!

Dnia 25 czerwca 2021r. ZUCHY I STARSZACY pożegnali przedszkole nietypowo, bo WAKACYJNYM BALEM. Były  tańce, konkursy i wesoła zabawa, a na koniec dla ochłody pyszne i smaczne lody, każdy mógł wybrać swój ulubiony smak. Tego dnia na każdej buzi gościł uśmiech... To był...

czytaj dalej
DZIEŃ TATY!

DZIEŃ TATY!

Od Ciebie chcę się uczyć tego, jakim człowiekiem będę jutro. Wszystkiego najlepszego w dniu Twojego Święta TATO życzą ZUCHY.

czytaj dalej
Skip to content