Pieczemy i dekorujemy pierniki.

gru 9, 2020

Wielkie wydarzenie pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy.

Kiedy się upieką to je ozdobimy.

I naszych rodziców nimi obdarujemy.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. W  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 9 i 10 grudnia dla dzieci z grupy ZUCHÓW był bardzo pracowity czas, bowiem piekły one i dekorowały pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki i czapki kucharskie. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych Pań Kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania, kolorowymi pisakami, lukrami i barwnymi posypkami. A następnie do długo oczekiwanej degustacji… Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Skip to content