Pieczemy i dekorujemy pierniki.

13 grudnia 2021

W dniu 9 grudnia 2021r. STARSZACY w doskonałych kulinarnych nastrojach przyszły do przedszkola. Najpierw poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego przez Panią ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. W dniu 13 grudnia 2021 r. dekorowaliśmy nasze świąteczne smakołyki kolorowymi pisakami, lukrami i barwnymi posypkami. A następnie przystąpiliśmy do długo oczekiwanej degustacji… Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Inne artykuły z tej kategorii:

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy zbliża się do nas wielkimi krokami,.. Jednak, aby na ten bal się dostać, trzeba dwóm warunkom sprostać: być wesołym niesłychanie oraz piękne mieć przebranie 🙂 DZIEŃ BALU: 04 LUTY 2022 (PIĄTEK). Prosimy o przyniesienie darów stołu (kruchych...

czytaj dalej
CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

Dnia 24 stycznia 2022 r. tj. poniedziałek STARSZACY wraz z ZUCHAMI udają się na wycieczkę do Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie na przedstawienie teatralne TEATRU WROCŁAWSKIEGO IN ART pt. "Czarodziejski ołówek". Przedstawienie rozpoczyna się o 10.10. Koszt...

czytaj dalej
Skip to content